Особистий сайт Коваленка Сергія Івановича

Субота, 08.02.2025, 22:36

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | Головна | Додаток 16 | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

   «Кіберпереслідування» та «онлайн-домаганіїя». Кіберпереслідування — зумисне використання цифрових ЗМІ для передачі хибної, непристойної чи несприятливої інформації про іншу людину. Це найбільш поширений онлайн-ризик типу «від рівного рівному» для всіх підлітків.

   Хоча «онлайн-домагання» часто використовується разом із терміном «кіберпереслідування», це насправді різні речі. Є дані про те, що «онлайн-домагання» трапляється не так часто, як переслідування в реальності, й участь у соціальних мережах не пов’язана для більшості дітей із ризиком «онлайн-домагань». З іншого боку, кіберпереслідування трапляється досить часто, може загрожувати будь-якій молодій особі онлайн і призвести до глибоких психосоціальних наслідків — депресії, неспокою, тяжкої ізоляції і, на жаль, самогубства.

   Секстинг можна визначити як «передачу, прийом і пересилання сексуальних повідомлень, фотографій або інших зображень за допомогою мобільного телефону, комп’ютера чи інших цифрових пристроїв. Безліч цих зображень швидко поширюються через мобільні телефони або Інтернет. Це явище поширене серед підлітків, і багато хто з них, демонструючи своє оголене тіло, не знають, що у фотографіях, які робить мобільник, серед іншого є її геоірафічні координати місця зйомки. Тому визначити місце зйомки будь-якому злочинцю не важко.

   «Facebook – депресія» — визначається як депресія, що розвивається, коли діти й підлітки витрачають багато часу на відвідування сайтів соціальних ЗМІ, таких як Facebook, а потім починають проявляти класичні симптоми депресії. Можливість бути прийнятими такими ж підлітками, як вони самі, і контактувати з ними є важливим елементом підліткового життя. Надмірна активність в онлайноному світі вважається чинником, який може викликати депресію в деяких підлітків. Як і під час депресії, викликаній умовами реальнот світу, діти й підлітки, котрі страждають від «Facebook – депресії», піддаються ризику соціальної ізоляції, а іноді звертаються до ризикованих інтернет-сайтів і блогів за «допомогою», що може призвести до зловживання психоактивними речовинами, небезпечного сексу, аuресивної або саморуйнівної поведінки.

   Питання конфіденційності. Ризикованою для дітей і підлітків у мережі є поведінка, що створює небезпеку для їхнього приватного життя.

   Діти й підлітки часто надсилають недоречні повідомлення, фото й відео, не розуміючи, що «те, що потрапляє в Інтернет, залишається в Інтернеті». Безладна інтернет-актнвність також може зробити дітей і підлітків більш легкою мішенню для торговців і шахраїв.

 

Це матеріал з підрчника Основи здоров'я 8 клас Поліщук (narodna-osvita.com.ua)

Підручник Основи здоров'я 8 клас Н. М. Поліщук

Вхід на сайт

Пошук

Корисні посилання

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0