Особистий сайт Коваленка Сергія Івановича

Субота, 04.05.2024, 21:03

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | Головна | Надання першої медичної допомоги при термічних опіках | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Надання першої медичної допомоги при термічних опіках

Негайно усунути джерело опіку: погасити палаючий одяг будь-якими можливими способами (облити людину водою, загорнути його в ковдру, пальто і укласти його на спину, щоб полум’я не поширювалося до голови), видалити потерпілого із зони високої температури, зняти або зрізати тліючу одяг (однак не намагайтеся видалити матерію, прилиплу до шкіри). Потім якнайшвидше слід накласти на опікову поверхню суху стерильну пов’язку.

При великих опіках найкраще загорнути потерпілого в чисте простирадло, тепло вкрити, можна дати пити багато рідини (гарячий міцний чай, кава). Якщо потерпілий без свідомості, надайте йому положення для реанімації, після чого викличте швидку допомогу.

Запам’ятайте: до накладення пов’язки обпалену шкіру потрібно рясно полити холодною водою. Зрізання або проколювання утворилися на шкірі бульбашок категорично забороняється!

Слід враховувати, що опіки у дітей протікають важче, ніж у дорослих, хоча температура діючого фактора, наприклад рідини, може бути не дуже високою.

Перша допомога при невеликих опіках і ошпарювання

Невеликі опіки, що носять поверхневий характер, часто бувають особливо болючі. Тримайте уражену область під повільно поточної струменем холодної води або занурте її в холодну воду, щонайменше, на 10 хвилин. Обережно зніміть з потерпілого кільця та інші ювелірні вироби. Прикрийте місце опіку чистою гладкою тканиною або накладіть стерильну пов’язку.

Перша допомога при тепловому ударі.

Отже, поки кваліфікована медична допомога не прибула, Вам слід:

1. Помістити потерпілого в прохолодне, провітрюване приміщення в положенні на спині. Якщо хворий без свідомості – стежити за тим, щоб не запав язик і не порушилася прохідність верхніх дихальних шляхів.

2. Забезпечити вільне дихання потерпілого від теплового удару, розстебнути воріт сорочки, розв’язати краватку і т.д.

3. Холодний компрес на голову, обгортання вологим простирадлом, обливання холодною водою.

4. При порушенні свідомості і дихання – вдихання парів нашатирного спирту.

 

Перша допомога

Вхід на сайт

Пошук

Корисні посилання

Статистика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0