Особистий сайт Коваленка Сергія Івановича

Субота, 04.05.2024, 18:58

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | Головна | Перша допомога при утопленні. | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Перша допомога при утопленні.

При витяганні потопаючого з води необхідно бути обережними. Підпливати до постраждалого слід ззаду. Схопивши за волосся або за пахвові області з обох сторін, потрібно різким рухом перевернути потопаючого вгору особою і плисти до берега, не дозволяючи захопити себе. Потопаючий знаходиться в паніці, не контролює себе і може завдати шкоди рятувальнику і навіть втопити його, хапаючи за руки, ноги, тулуб і погрожує вагою свого тіла вглиб води.

Відразу ж починати на суші надавати невідкладну допомогу. Для порятунку життя потерпілого необхідні правильні і швидкі дії.

Якщо свідомість потерпілого збережено, зняти з нього мокрий одяг і взуття, укрити його ковдрою, рушником або переодягнути в будь-яку сухий одяг, дати випити теплий чай, кави.

Якщо потерпілий без свідомості:

Після вилучення постраждалого з води, необхідно видалити сторонні тіла (водорості, зубні протези тощо) з ротової порожнини.

Якщо шкірні покриви потерпілого різко синюшні (що побічно свідчить про попадання води в легені), для видалення води з дихальних шляхів треба його тіло негайно на 4-5 секунд перевернути обличчям вниз. Це роблять, перегнув тіло потерпілого на рівні живота, наприклад, через коліно рятувальника так, щоб голова виявилася нижче тулуба і вода могла безперешкодно вилитися з дихальних шляхів.

Дати понюхати нашатирний спирт, змочивши їм (не рясно) шматок тканини або вати і піднісши його до верхньої губи потерпілого.

Якнайшвидше починати штучне дихання, адже кожна хвилина зволікання зменшує шанси потерпілого вижити. Якщо шкірні покриви потерпілого не різко синюшні і немає піни, що виділяється з ротової та (або) носової порожнини, і є можливість, штучне дихання треба починати ще в воді. Здійснювати штучне дихання у воді можливо, якщо рятувальник дістає ногами до дна. Тоді він може закинути голову потерпілого і починати вдихати повітря йому в рот.

Якщо у потерпілого відсутня серцебиття і пульсація на великих судинах, негайно приєднувати до штучного дихання непрямий масаж серця.

Терміново викликати «Швидку допомогу».

 

Перша допомога

Вхід на сайт

Пошук

Корисні посилання

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0