Особистий сайт Коваленка Сергія Івановича

Субота, 18.05.2024, 15:19

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | Головна | УРОК 29 Ти велосипедист | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

УРОК 29

Тема: Ти велосипедист

Мета: ознайомити учнів із важливими елементами конструкції велосипеда, перевагами і недоліками цього виду транспорту; розвивати увагу та швидкість реакції; виховувати відповідне ставлення до обов’язків велосипедиста.

Обладнання: Підручник  для  6-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл.  /  І.  Д.  Бех,  Т.  В.  Воронцова, В.  С.  Пономаренко,  С.  В.  Страшко.  —  К.:  Видавництво «Алатон»,  2014.  —  200  с., наочність.

Тип уроку: комбінований

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • назвати елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку його руху, а також несприятливі для велосипедистів природні умови;
  • пояснити переваги купівлі велосипеда в магазині та необхідність використання велосипедного шолома;
  • обрати відповідні способи захисту від крадіїв;
  • продемонструвати вміння підбирати велосипед та одяг для велосипедних прогулянок.

 

ХІД УРОКУ

І.  Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Мозковий штурм»

  • Хто вміє кататися на велосипеді?
  • У кого з вас є велосипед? Як часто ви на ньому їздите?
  • Чи знаєте ви правили експлуатації велосипеда?
  • Назвіть переваги і недоліки велосипеда.

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Запитання для обговорення:

1. Де найкраще купувати велосипед?

2. Що треба зробити, перш ніж сісти за кермо велосипеда?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах

• Об’єднання у 2 групи (дівчата і хлопці).

Хлопці готують демонстрацію елементів конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху.

Дівчата готують демонстрацію одягу для велосипедистів.

Презентації груп, обговорення.

Тести для велосипедистів

• Тести на увагу та швидкість реакції (підручник, с. 172).

Вправа «Велосипед і велосипедист»

• Учасники об’єднуються в пари і стають одне за одним.

• Перший з них — велосипед, другий — велосипедист. Він кладе руки на

плечі першого учня.

• «Велосипед» заплющує очі і прислухається до сигналів «велосипедиста»:

1. Натискати обома великими пальцями на хребет означає рухатися

вперед (якщо водій посилює тиск — їхати швидше);

2. Натискати на ліве плече — лівий поворот (що сильніше натискати, то крутіший поворот);

3. Натискати на праве плече — правий поворот;

4. Забрати руки — натиснути на гальма.

• Учасники хвилинку тренуються, а відтак починають рухатися. Завдання «велосипедиста» – акуратно управляти «велосипедом» і стежити за іншими велосипедистами, щоб уникнути зіткнення.

• За якийсь час партнери міняються ролями.

V.  Закріплення знань учнів

1.Графічний диктант

Учні відповідають на запитання – твердження. Використовуючи розділові знаки: «+»(якщо відповідь «так»)  і «-»(якщо  - «ні»).

Запитання-твердження

1)  Велосипед краще купувати « з рук», а не в спортивному магазині.

2)  Розмір велосипеда визначають за відстанню від центра каретки до верхнього краю підсідельної труби.

3)  Усі вузли змащують технічним вазеліном, крім тріскачки.

4)  Висота сідла не має ніякого значення.

5)  Сідло закріплюють на рамі.

6)  Шини обов’язково треба помпувати.

7)  Кермо має бути жорстко закріплене.

8)  Можна спокійно кататися на велосипеді без гальм.

9)  Велосипед обов’язково повинен мати дзвінок.

10)Одяг велосипедиста не має значення.

Відповіді : 1) - ; 2) +; 3) + ; 4) - ; 5) - ; 6)+ ; 7)+ ; 8) - ; 9)+ ; 10)- .

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 30

Підсумки

Велосипед — легкий, маневрений, відносно дешевий та екологічний вид транспорту.

Найкраще купувати велосипед у магазині. Обирай той, що підходить тобі за розміром та оснащений усіма необхідними елементами (гальмами, світловідбивачами тощо).

Велосипедисту необхідно розвивати увагу і мати швидку реакцію.

Дітям до 14 років їздити на велосипедах дорогою заборонено.

Крадіжки велосипедів — поширений злочин. Не дозволяй кататися на своєму велосипеді незнайомим або малознайомим людям.

Залишаючи велосипед без нагляду, прикріші його до дерева або огорожі спеціальним замком.

Цей матеріал з schoollife.org.ua

 

Розробки уроків

Вхід на сайт

Пошук

Корисні посилання

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0